Kanga Terminal to aplikacja na telefon oraz w przeglądarce pozwalająca sklepom stacjonarnym przyjmować płatności w walutach wirtualnych, które są od razu wymieniane na stablecoina PLN. Jest to możliwe dzięki systemowi opracowanemu przez giełdę Kanga Exchange i bramce płatności Kanga Pay podobnej w działaniu do popularnego systemu płatności BLIK.


ZOBACZ VIDEO
Bramka płatności Kanga Pay przeznaczona jest dla walut wirtualnych i automatyczne wymienia je na tę akceptowaną przez przedsiębiorcę lub sprzedawcę. Najczęściej jest to stablecoin PLN. System bazuje na 6 cyfrowych kodach, który realizuje płatność w kilkanaście sekund!  Cały proces odbywa się natychmiastowo co jest bardzo wygodne i zachęca do wybierania tej metody płatności. Więcej informacji na temat bramki płatności Kanga Pay tutaj.

Ja w swojej firmie OpenArt Studio do przyjmowania płatności w walutach wirtualnych w tym w tokenach lojalnościowych JKCOIN używam aplikacji Kanga Terminal.

 
Co ja zrobiłem aby przyjmować płatności w kryptowalutach:
 
KROK 1 
Pobrałem i zainstalowałem aplikację mobilną Kanga Wallet
 
KROK 2
Założyłem nowe konto na giełdzie Kanga Exchange:
 
 
KROK 3
Wysłałem zgłoszenie do Kangi, że chcę dodać moją firmę do ich systemu płatności Kanga Pay
Trzeba mieć zweryfikowane konto na giełdzie Kanga (KYC).
Po kilku dniach roboczych otrzymałem pozytywny komunikat o dołączeniu do Kanga Pay
Chcesz mieć niższe prowizje w Kanga Terminal jako sprzedawca? 
Podaj kod: "JKCOIN" obsłudze Kanga Exchange to obniżą Tobie koszty prowizji do 1,3%.  
 
KROK 4
Zainstalowałem w firmie na telefonie aplikacje do przyjmowania kryptowalut Kanga Terminal
Sparowałem urządzenie mobilne z kontem na giełdzie Kanga.
O tej chwili mogłem już przyjmować płatności w walutach wirtualnych w tym w tokenach lojalnościowych JKCOIN.

JAK TO DZIAŁ W PRAKTYCE?
  • Gry przyjdzie klient nabijamy cenę na Kanga Terminalu np. 1000zł i otrzymujemy od klienta kod 6 cyfrowy, który wygenerował sobie w aplikacji Kanga Wallet (zakładaka Kanga Pay).
  • Wpisujemy kod w terminalu i klikamy dalej, klient potwierdza, u siebie w aplikacji, i wybiera czym płaci np. w Bitcoinie lub innym tokenie w tym JKCOIN-ami o wartości 1000zł za moją usługę (lub towar w kogoś przypadku).
  • Po 10 sekundach płatność zostaje wykonana. Koszt transakcji pokrywa przyjmujący płatność czyli przedsiębiorca i wynosi on standardowo 1,5% wartości transakcji - jednak jesli podasz kod: JKCOIN obsłudze Kanga Exchange to obniżą Tobie koszty prowizji do 1,3%.
  • Płatność trafia na moje konto na giełdzie Kanga. Sprzedawca czyli ja otrzymałem 1000 omega PLN (stablecoina), którego mogę wypłacić na konto bankowe w PLN. Przelew na konto otrzymam od 8 do 24 godzin. Tu dochodzi kolejna prowizja za wypłatę na konto bankowe 0,4% kwoty wypłaty (min. 5 zł max 99 zł). Proponuję wypłacać stablecoina na konto bankowe na bieżąco np. co tydzień bo może pojawić się ryzyko, że np. z różnych przyczyn np. technicznych, upadnie giełda, zaatakuje haker lub innych stracimy nasze stablecoiny omega PLN, jakie mamy na giełdzie Kanga Exchange. Jest takie powiedzenie, że nie trzyma się środków na giełdzie!  
  • Rozliczenie księgowe jest całkiem proste. Wystawia się fakturę lub paragon sprzedaży i zaznacza, że płatności dokonano jako barter w krypto walucie o wartości 1000zł. Od sprzedaży płaci się normalny podatek. W przyszłym roku do PIT-38 w sekcji dotyczących kryptowalut wpisuje zarówno po stronie kosztowej i przychodowej kwoty łącznie z poprzedniego roku z płatności Kanga Pay. Kwoty te się wzajemnie znoszą i nie ma podatku od kryptowalut. Profesjonalne wyjaśnienie jak to wygląda od strony podatkowo księgowej znajduje się na tym VIDEO
 
Gdyby ktoś chciał możemy przetestować jak to działa na żywo!
Wystarczy, że masz np. trochę moich tokenów JKCOIN na swoim koncie Kanga. 
Jeśli nie masz to napisz do mnie i wyślę Tobie na konto Kanga trochę moich tokenów na potrzeby testów! 


Lista walut rozliczeniowych w systemie Kanga Pay oraz ich kombinacje z innymi:

waluty new

Informacje na temat Kanga Pay:
prezentacja możliwości Kanga Pay
FAQ pytania i odpowiedzi
- VIDEO podatki i księgowość w KangaPay


Aplikacje:

Kanga Terminal (dla przedsiębiorcy przyjmującego tokeny)
Kanga Wallet (dla użytkownika wysyłającego tokeny)

Chcesz przetestować jak to działa?
A może chciałbyś wdrożyć takie płatności do swojego biznesu?

Chcesz mieć niższe prowizje w Kanga Terminal jako sprzedawca? 
Podaj kod: "JKCOIN" obsłudze Kanga Exchange to obniżą Tobie koszty prowizji do 1,3%.
 
 

Zapraszam do kontaktu!
Jacek Kołodziejczak
Telefon: +48 61 415 27 11
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


-----------------------
W celach formalnych poniżej zamieszczam ważne komunikaty do zapoznania się! 

  • Zgodnie z nowymi wytycznymi UOKIK informuję, że treści zawierają autopromocję czyli promocję marki własnej Jacek Kołodziejczak i JKCOIN. Natomiast co istotne nie ma tu wykupionych reklam, lokowania produktu oraz nie dostaje wynagrodzenia od nikogo. Jeśli pojawiają się rozwiązania czy platformy, o których wspominam to tylko dlatego, że sam z nich korzystam i postanowiłem się tym podzielić z innymi zainteresowanymi tematem.
  • Jeśli mamy styczność w jakikolwiek sposób z walutami wirtualnymi to musimy być świadomi ryzyka jakie niesie cały ekosystem z nimi związany. Dlatego należy bezwzględnie zapoznać się z możliwymi zagrożeniami w tym z utratą całego kapitału. Polecam sprawdzić jakie występują ryzyka opublikowane tutaj. Przed współpracą z konkretną firmą lub przed zainwestowaniem jakichkolwiek środków warto najpierw sprawdzić dany podmiot. 
  • Należy mieć świadomość, że "Kanga Exchange" obsługująca system płatności Kanga Pay i Kanga Terminal znajduje się na liście ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) oraz toczy się przeciwko tej firmie postępowanie prowadzone przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). W związku z tym jeśli ktoś mimo tych informacji tak jak ja nadal chce używać rozwiązań Kanga Pay i Kanga Terminal od Kanga Exchange to z pełną świadomością i na własną odpowiedzialność!  

   KUP JKCOIN